.

Zprávičky z naší školičky

Březen - Jaro už je mezi námi a zima je za horami.

V měsíci březnu přivítáme příchod jara a vyženeme paní Zimu - Moranu. S dětmi budeme poznávat první jarní květiny a keře, pozorovat změny v přírodě. Oslavíme první jarní den, povíme si, jaké jsou hlavní znaky jara. Vstoupíme do "ptačího království", kde budeme pozorovat život ptáků.

Ukážeme si koloběh vody v přírodě, jak moc je důležitá při práci na zahradě i na poli. Seznámíme se s pracovním náčiním pro práci na zahrádce a se zemědělskými stroji. Budeme pozorovat růst a barvy jarních květin a seznamovat se s jejich názvy.

Pravidla tříd

Pravidla tříd (ve verzi omalovánek - ke stažení u názvu třídy) budeme rády, když je s dětmi budete procvičovat a budete vyžadovat jejich dodržování i doma. Velmi nám to pomůže ve společné spolupráci.

Ježečci 1. třída - 6 pravidel, Želvičky 2. třída - 9 pravidel, Dráčci 3. třída - 12 pravidel

V případě, že jste s dětmi doma

zdravíme Vás z naší mateřské školy a doufáme, že jste všichni zdraví. Tato nelehká situace může trvat ještě několik týdnů, a proto Vám touto cestou nabízíme možnost ,,jak zabavit děti doma".
V této záložce nalezete nabídku činností a námětů, různé inspirace, úkoly a hry pro Vaše děti. Budeme postupně tuto nabídku rozšiřovat dle aktuální situace a měnících se témat. Chápeme, že všichni nebudete mít na přípravu čas, je tedy na Vás, zda tuto možnost využijete, či nikoliv. Děti, hlavně předškoláci, rádi pracují a plní úkoly na interaktivní tabuli ,,BAREVNÉ KAMÍNKY", které je rozvíjí v mnoha oblastech a pomohou Vám děti lépe připravit do školy.
Nechceme Vás zatěžovat plněním zadaných úkolů, které by byly pro Vaše děti povinné. Jde spíše o naši snahu pomoci Vám vyplnit čas, který nyní trávíte doma se svými dětmi.

Odkazy pro zábavu i poznání

• Sport

Se sokolem do života a jejich YouTubový kanál

• Pohádky, hry a vzdělávání z tvorby České televize:

decko.ceskatelevize.cz/nenudim-se-doma

decko.ceskatelevize.cz/kouzelna-skolka

• Videa pro děti z oblasti logopedie, lidského zdraví, dopravní výchovy přírody a dalších kategorií, které zajímají malé objevitele:

edu.ceskatelevize.cz/stupen-vzdelani/predskolni

• Děti v dopravě - informace pro rodiče

www.detivdoprave.cz/rodic/

• Oblíbené písničky pro naše děti z Youtube:

youtu.be/rjLDFNpU7uA - Cvičíme s Míšou - Popeláři

youtu.be/IklJxRN5px8 - Cvičíme s Míšou - Hasičská

youtu.be/7VhSsTr4aX0 - ♪ KÁJA ♪ - Rozcvička (Boky, ramena, dlaně, lokty, kolena)

Interaktivní výuka v mateřské škole

probíhá převážně ve 2. a 3. třídě, které jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Během celého školního roku pedagogové pracují se vzdělávacím programem ,,BAREVNÉ KAMÍNKY", které jsou rozděleny do integrovaných bloků dle témat.

Soubor interaktivních tematických programů pro celoroční předškolní vzdělávání je sestavený v souladu s RVP PV. Programy obsahují činnosti ze všech vzdělávacích oblastí, hry na postřeh a orientaci, říkanky, písničky k danému tématu a mluvený komentář pro samostatnou činnost dítěte. Děti rozvíjí své poznávací city, jako je objevování a radost z nových poznatků, a mohou samostatně rozhodovat o plnění úkolů, které jsou jim nabízeny. Ke každému programu má škola k dispozici, průvodní listy, doplňující pomůcky, pracovní listy s úkoly atd.

Děti velmi rády pracují a plní úkoly na interaktivní tabuli. Barevné kamínky je rozvíjí v mnoha oblastech a pomohou Vám děti lépe připravit na výuku na základní škole.

Zde je postup jak dětem můžete i doma zpřístupnit programy Barevných kamínků a to v iŠkoličce (pro všechny přístroje s Win 7-10, Android i iOS):

1. otevřete prohlížeč Chrome a vstupte na stránky www.hrajeme-si.cz (jiný prohlížeč nepoužívejte!!, pokud Chrome nemáte, musíte nainstalovat)

2. přihlaste se tam vpravo nahoře (služba je zpoplatněna).

3. v modrém menu vstupte do "iŠkolička" pak zvolte růžové tlačítko "vstoupit do aplikace Moje iŠkolička". Načte se aplikace a tam bude barevná první dlaždice Interaktivní programy, klikněte na obrázek šaška na dlaždici a tam najdete naše programy. Po vstupu do vybraného programu klikněte na červené blikající šipky pro zvětšení na celou plochu, smajlík přečte dětem zadání. Jedná se o vzdělávací programy, nikoliv o počítačové hry.

Za normálních okolností jsou určeny pro pedagoga, který zná správnou metodiku práce, dodržujte tedy prosím alespoň tyto základní didaktická pravidla:

- Dítě pracuje pokud možno pod vedením rodiče, nikoliv samo.

- Rodič začíná výuku povídáním o daném tématu a teprve poté přistupuje s dítětem k plnění úkolů.

- Rodič vybírá obtížnost úkolu a kontroluje správné splnění zadání.

- Jeden výukový blok by měl kvůli koncentraci a pozornosti dítěte trvat max. půl hodiny