.

Zprávičky z naší školičky

Říjen - chceš-li míti zdravíčko, dej si mrkev, jablíčko

V měsíci říjnu budeme poznávat ovoce a zeleninu.

Naučíme se rozlišovat ovoce a zeleninu pomocí všech smyslů - ochutnáme, přivoníme si apod. Povíme se si o tom, jaký vliv na zdraví mají vitamíny a proč je pro nás důležitá hygiena. Ukážeme si nejrůznější způsoby zpracování ovoce a zeleniny - na čem si rádi pochutnáváme. Budeme pozorovat zemědělské stroje při práci.

Postupně začneme vítat nové roční období - podzim a vyzkoušíme si tradiční podzimní činnost - pouštění draků na loukách v okolí školky.

Tento rok budeme znovu sbírat kaštany a žaludy pro zvířátka z KRNAPu.

Pravidla tříd

Pravidla tříd (ve verzi omalovánek - ke stažení u názvu třídy) budeme rády, když je s dětmi budete procvičovat a budete vyžadovat jejich dodržování i doma. Velmi nám to pomůže ve společné spolupráci.

Ježečci 1. třída - 6 pravidel, Želvičky 2. třída - 9 pravidel, Dráčci 3. třída - 12 pravidel

V případě, že jste s dětmi doma

zdravíme Vás z naší mateřské školy a doufáme, že jste všichni zdraví. Tato nelehká situace může trvat ještě několik týdnů, a proto Vám touto cestou nabízíme možnost ,,jak zabavit děti doma".
V této záložce nalezete nabídku činností a námětů, různé inspirace, úkoly a hry pro Vaše děti. Budeme postupně tuto nabídku rozšiřovat dle aktuální situace a měnících se témat. Chápeme, že všichni nebudete mít na přípravu čas, je tedy na Vás, zda tuto možnost využijete, či nikoliv. Děti, hlavně předškoláci, rádi pracují a plní úkoly na interaktivní tabuli ,,BAREVNÉ KAMÍNKY", které je rozvíjí v mnoha oblastech a pomohou Vám děti lépe připravit do školy.
Nechceme Vás zatěžovat plněním zadaných úkolů, které by byly pro Vaše děti povinné. Jde spíše o naši snahu pomoci Vám vyplnit čas, který nyní trávíte doma se svými dětmi.

Odkazy pro zábavu i poznání

• Sport

Se sokolem do života a jejich YouTubový kanál

• Pohádky, hry a vzdělávání z tvorby České televize:

decko.ceskatelevize.cz/nenudim-se-doma

decko.ceskatelevize.cz/kouzelna-skolka

• Videa pro děti z oblasti logopedie, lidského zdraví, dopravní výchovy přírody a dalších kategorií, které zajímají malé objevitele:

edu.ceskatelevize.cz/stupen-vzdelani/predskolni

• Děti v dopravě - informace pro rodiče

www.detivdoprave.cz/rodic/

• Oblíbené písničky pro naše děti z Youtube:

youtu.be/rjLDFNpU7uA - Cvičíme s Míšou - Popeláři