.

Zprávičky z naší školičky

Září, kamarádství se ve školce daří.

V měsíci září se budeme seznamovat s novými kamarády a s paními učitelkami. Ti nejmenší z nás si budou zvykat na první odloučení od rodičů a budou si budovat důvěru ke své paní učitelce. Děti se naučí znát jména svých kamarádů a zapamatovat si svoji značku. Budou poznávat jak vše ve školce funguje a seznamovat se s okolím mateřské školy. Společně s rodiči se rozloučíme se s létem výletem do hradeckých lesů, kde si opečeme letos asi posledního buřta. Děti se seznámí s pravidly tříd, školních zahrad a postupně se adaptují na běžný režim školky.

Pravidla tříd (na kterých pracujeme i ve verzi omalovánek - ke stažení u názvu třídy) budeme rády, když je s dětmi budete procvičovat a budete vyžadovat jejich dodržování i doma. Velmi nám to pomůže ve společné spolupráci.

Ježečci 1. třída - 6 pravidel, Želvičky 2. třída - 9 pravidel, Dráčci 3. třída - 12 pravidel

Interaktivní výuka v mateřské škole

probíhá převážně ve 2. a 3. třídě, které jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Během celého školního roku pedagogové pracují se vzdělávacím programem ,,BAREVNÉ KAMÍNKY", které jsou rozděleny do integrovaných bloků dle témat.

Soubor interaktivních tematických programů pro celoroční předškolní vzdělávání je sestavený v souladu s RVP PV. Programy obsahují činnosti ze všech vzdělávacích oblastí, hry na postřeh a orientaci, říkanky, písničky k danému tématu a mluvený komentář pro samostatnou činnost dítěte. Děti rozvíjí své poznávací city, jako je objevování a radost z nových poznatků, a mohou samostatně rozhodovat o plnění úkolů, které jsou jim nabízeny. Ke každému programu má škola k dispozici, průvodní listy, doplňující pomůcky, pracovní listy s úkoly atd.

Děti velmi rády pracují a plní úkoly na interaktivní tabuli. Barevné kamínky je rozvíjí v mnoha oblastech a pomohou Vám děti lépe připravit na výuku na základní škole.

Zde je postup jak dětem můžete i doma zpřístupnit programy Barevných kamínků a to v iŠkoličce (pro všechny přístroje s Win 7-10, Android i iOS):

1. otevřete prohlížeč Chrome a vstupte na stránky www.hrajeme-si.cz (jiný prohlížeč nepoužívejte!!, pokud Chrome nemáte, musíte nainstalovat)

2. přihlaste se tam vpravo nahoře (služba je zpoplatněná)

3. v modrém menu vstupte do "iŠkolička" pak zvolte růžové tlačítko "vstoupit do aplikace Moje iŠkolička". Načte se aplikace a tam bude barevná první dlaždice Interaktivní programy, klikněte na obrázek šaška na dlaždici a tam najdete naše programy. Po vstupu do vybraného programu klikněte na červené blikající šipky pro zvětšení na celou plochu, smajlík přečte dětem zadání. Jedná se o vzdělávací programy, nikoliv o počítačové hry.

Za normálních okolností jsou určeny pro pedagoga, který zná správnou metodiku práce, dodržujte tedy prosím alespoň tyto základní didaktická pravidla:

- Dítě pracuje pokud možno pod vedením rodiče, nikoliv samo.

- Rodič začíná výuku povídáním o daném tématu a teprve poté přistupuje s dítětem k plnění úkolů.

- Rodič vybírá obtížnost úkolu a kontroluje správné splnění zadání.

- Jeden výukový blok by měl kvůli koncentraci a pozornosti dítěte trvat max. půl hodiny.