Akce školy

Projekt ,,Mami - tati, pojďme si číst

aktualizováno 21. 10.2021

kteří jste zapojeni do aktivity čtenářské pregramotnosti v naší MŠ "MAMI-TATI, POJĎME SI ČÍST".

Prosíme o vrácení první várky knížek v pátek 22. 10. během dopoledních hodin s nakresleným obrázkem. Během odpoledne, či nejdéle v pondělí dostanete knížku novou na další týden.

Kolektiv MŠ Slatina

Oslavy narozenin a svátků dětí ve školce

Zveřejněno dne 31. 8. 2021

Z důvodu zpřísňujících se hygienických opatření nebudeme přijímat do školky potraviny, které nejsou v originálním obalu, či označené štítkem.

Děkujeme za vaše dosavadní výtvory při domácím pečení a tvoření, ale tato forma mlsání již nebude možná. Nejvhodnější bude tedy ovoce, které lze umýt a připravit přímo v mateřské škole. Sladkostem a bonbónům se snažíme vyvarovat.

Neaktuální

Setkání houbiček a prašivek

Zveřejněno 6. 10. 2021

Tento rok hodně prší a tak se houbičkám v lese daří. Houbaři je sbírají tak rychle, že si houbičky spolu nestíhají ani pohrát, ani popovídat, a tak by se rády setkaly v naší školce.

Prosíme rodiče, připravte dětem na středu 20. října jednoduché kostýmy houbiček a prašivek, s legrací si na ně zahrajeme. Od rána si budeme v kostýmech hrát, svačit, zpívat, závodit a soutěžit. Přiveďte děti ráno do třídy, již takto ustrojené.

Děkujeme za spolupráci

Vánoční fotografování

Zveřejněno 17. 9. 2021

V pátek 15. 10. 2021 v 10:15 hod. bude probíhat vánoční fotografování dětí ve školce (viz. náhled). Prosíme nachystejte dětem do šatny vhodné oblečení na fotografování. Děkujeme

Divadlo ve školce

Zveřejněno 6. 10. 2021

V pondělí 11. října se budeme těšit na divadelní představení ,,Mauglí".

Začátek v 10:15 hod.

Draci do Draku

zveřejněno 27. 9. 2021

dne 8. 10. 2021 pojedeme s nejstaršími dětmi do divadla DRAK na představení "A na noze pevnina".

Prosíme, přiveďte děti v tento den do školky nejpozději v 7:15. Následuje svačina a odjezd. Pitný režim zajištěn školkou, děti s sebou nic nepotřebují.

Děkuji a moc se těšíme

Sběr kaštanů a žaludů, pomáháme zvířátkům z KRNAPu

Aktualizováno 18. 10. 2021

Milé děti, vážení rodiče.

I letos nás zvířátka prosí o pomoc. A my jim pomůžeme! Budeme společně sbírat kaštany a žaludy, které potom předáme pánům myslivcům a ti je v zimě, jako velkou dobrotu, rozdělí zvířátkům do krmelců.

Vše co nasbíráte, noste prosím před garáž školky nejpozději do stredečního rána 20.10. Děti bude po ukončení sběru čekat drobná odměna.

Básnička pro lepší motivaci :

Shoď mi kaštan, kaštane, vždyť se ti nic nestane.

Já ho z trávy seberu, odnesu ho do sběru.

Za maličkou robotu, zvířátka mají dobrotu.

Zvířátka a páni myslivci děkují všem za spolupráci.

Keramické tvoření

Zveřejněno 27. 9. 2021

Keramické tvoření bude probíhat každý čtvrtek od 13:00 do 14:00. Začínáme 7. října 2021Na keramiku připravte dětem zástěru nebo pracovní triko.

Děkuji

Přihlášené děti:

• Natálka Dušková
  • Dominik Dvořák
  • Karolína Smolíková
  • Linda Vaňková
  • Nina Topolská
  • Laura Škaloudová

Odpolední loučení s létem

zveřejněno 10.9. 2021

Cyklovýlet za poslední zmrzlinou

V úterý 21. září zveme rodiče s dětmi na odpolední vyjížďku za poslední zmrzlinou. Společně vyrazíme od školky na cyklostezku směr Černilov.

Sraz bude v 15:30 hod. na dvorečku u školky. Poté společně vyjedeme směr cukrárna po vyznačené trase, která je dlouhá 5 km. (Mapa - zde).

Na konci cyklostezky splníme s dětmi první úkol a po jeho dokončení budeme pokračovat do cíle. Cílem bude cukrárna Apetit v Černilově, kde bude na děti čekat drobná odměna spojená s druhým úkolem. Po společném focení, je již na Vás, jak dlouho se budete chtít v cukrárně zdržet.

S sebou kolo s povinnou výbavou a peníze do cukrárny. Při mimoškolních akcích si za své děti zodpovídají rodiče. Akce se bude konat pouze za příznivého počasí.

Těšíme se na Vás, kolektiv MŠ.

Solná jeskyně

zveřejněno dne 30. 8. 2021

stejně jako minulé roky i letos nabízíme pro děti z 2. a 3. třídy možnost návštěvy solné jeskyně v Hradci Králové (Havlíčkova ul.) v termínu od  20. 9. - 24. 9. 2021 (5 x 2 hodiny - celkem 10 hodin).

Z důvodu přetrvávajících opatření a s ohledem na minimalizování kontaktu bychom do jeskyně jezdili objednaným autobusem.

Odjezd autobusu v 8:30 hodin, svačina v MŠ v 8:00 hod.

Cena je 1050 ,- Kč (600,- Kč 10 x vstup do jeskyně a 450,- Kč doprava za autobus)

Dětem dejte do batůžku pití v uzavíratelné láhvi, vhodné oblečení na převléknutí do jeskyně a 2 roušky v sáčku (pro případ potřeby). Ovoce děti dostanou z MŠ. Do jeskyně mohou děti pouze ve světlých punčocháčích, nebo světlých legínách, teplácích a bílých ponožkách.

V případě zájmu, zapište do 10. 9. 2021 své dítě na nástěnce v MŠ.