.

O naší školce

,,Chci-li být šťastný, musím se naučit umět štěstí rozdávat."

Motto mateřské školy 


Od roku 2003 je součástí Mateřské školy Třebechovická i Mateřská škola Slatina. Tato škola je umístěna v okrajové části města Hradec Králové. Je zřízena ve dvoupatrové budově bývalé školy. Před školou se nachází zastávka MHD č. 5 "Slatina - zahrádky". V roce 2013 byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce budovy školy včetně nové fasády.

V Mateřské škole jsou otevřeny tři třídy s celkovým počtem 58 dětí, o které se stará pět kvalifikovaných paní učitelek a dvě provozní pracovnice. Jídlo se do školky dováží v termoportech z Mateřské školy Třebechovická.

I ve Slatině je školka vybavena tak, aby odpovídala aktuálním potřebám dětí. Třídy jsou vybaveny novým nábytkem a interaktivními tabulemi. V roce 2016 proběhla celková rekonstrukce spodní umývárny a v roce 2017 se dokončila rekonstrukce sociálního zařízení v 1. patře školy. Mateřská škola má dvě zahrady, které jsou vybaveny pískovišti s průlezkami a nově upravený dvorek s umělým povrchem. Jedna ze zahrad se nachází za nově postavenou protihlukovou stěnou. Zahrady byly v roce 2016 dovybaveny novými hracími prvky. V blízkosti MŠ se nachází dětské a všesportovní hřiště s umělým povrchem, které je pro školku k dispozici. Díky dobré poloze MŠ máme možnost jít do nedalekých lesů.

Akce pro děti a jejich rodiče

Naše Mateřská škola organizuje celou řadu akcí pro rodiče a děti, které jsou stále oblíbenější. V září organizujeme loučení s létem, na podzim tvořivou dílnu s rodiči, keramickou dílnu, v době adventu návštěvu Mikuláše, anděla a čerta, vánoční posezení u stromečku s nadílkou dárků. V lednu se jezdíme učit lyžovat ke Krakonošovi do Krkonoš, nebo za méďou do Orlických hor. V únoru slavíme karneval, v dubnu pořádáme velikonoční tvoření a čarodějnický rej, oslavujeme svátek Země. V květnu připravujeme oslavu svátku maminek spojenou s vystoupením dětí a velkou oblibou je každoroční škola v přírodě spojená s ozdravným pobytem na horském vzduchu. V červnu jezdíme na výlet, oslavujeme svátek dětí a loučíme se s předškoláky. Máme možnost navštěvovat stáje a přilehlé prostory pro koně Jezdecké školy Slatina. Pořádáme den otevřených dveří. Rodiče mohou navštívit všechny akce organizované během školního roku. 

Další činnosti v MŠ

Mateřská škola nabízí tyto rozšířené činnosti: tvoření z keramické hlíny, plavecký výcvik, školička lyžování s medvědem, návštěvy solno-jodové jeskyně. Každoročně školka spolupracuje s KRNAPem. Pro zvířátka z Krkonoš sbíráme podzimní plody. Školka organizuje ozdravné pobyty na školách v přírodě.