Akce školy

Nadpis textu

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim.

Neaktuální

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021


Nocování Dráčků ve školce

zveřejněno dne 18.6.2021

Ve středu 23. června budou Dráčkové nocovat ve školce.  Prosíme přiveďte děti v 17:30 hod. na velkou školní zahradu. S sebou dejte dětem do batůžku pyžamo, kartáček s pastou a spacák.

Program nocování: opékání buřtů, pasování na školáky s překvapením, slavnostní přípitek, hry a soutěže s kamarády, večerní kino, popcorn a noční bojová hra.


Celoškolní výlet do Hradeckých lesů

aktualizováno dne 15. 6. 2021

Ve čtvrtek 17. června pojedou děti z celé školky na výlet do Hradeckých lesů. Odjezd v 8:10 hod. objednaným autobusem ze zastávky poblíž školky, návrat do MŠ bude na oběd. 

Prosíme dejte dětem s sebou do batůžku lahev s pitím a vhodnou svačinu do teplého počasí (jako náhrada za dopolední svačinu z MŠ bude müsli tyčinka, ovoce budou mít děti ze školky). 

Všechny děti čekají hry v lese. U Mazurovy chalupy se nachází dětské hřiště a začátek pohádkové stezky. Předškoláci budou mít nachystanou stezku plnou úkolů, na jejímž konci dostanou malý dáreček.

Prosíme přiveďte své děti včas. Těšíme se kolektiv MŠ. 


Jak doma cvičit s dětmi

aktualizováno dne 8. 4. 2021

Vážení rodiče,

Česká obec sokolská, se kterou spolupracuje naše školka v rámci projektu "Se Sokolem do života" připravila na svých webových stránkách seriál pro rodiče "Jak cvičit doma s předškoláky". Veškerá videa jsou zveřejněna na youtubovém kanále ČOS, Facebookových stránkách Se Sokolem do života a Instagramových stránkách ČOS.


Oslava dne dětí

zveřejněno dne 14. 5. 2021

V úterý 1. června s dětmi oslavíme mezinárodní den dětí. Na velké školní zahradě budou děti soutěžit, plnit různé úkoly a sportovní disciplíny. Za odměnu si děti nazdobí zmrzlinový pohár a čeká je drobné překvapení. Začínáme ihned po svačině, prosíme přiveďte děti nejdéle do 8:00 hod.

Děkujeme za spolupráci


Fotograf ve školce

zveřejněno dne 28. 4. 2021

Ve čtvrtek 6. května 2021 proběhne ve školce společné fotografování dětí. Pan fotograf přijde v 10:00 hodin. Prosíme, připravte s sebou dětem do školky vhodné oblečení. Po svačince se společně s dětmi převlékneme. Za příznivých podmínek bude fotografování probíhat venku.

Pokud máte zájem o fotografie s kamarády, nebo samostatně, domluvte se o této možnosti s paní učitelkou ve třídě.

Děkujeme kolektiv MŠ Slatina


Čarodějnický rej 

zveřejněno dne 22. 4. 2021

Ve čtvrtek 29. dubna chystáme pro děti ve školce čarodějnický rej. Celé dopoledne se budou děti pohybovat v čarodějnických kostýmech, plnit úkoly a soutěžit.

Přivítáme čarodějnické oblečení a košťata pro děti. Přiveďte děti ráno do třídy již takto ustrojené.

Děkujeme za spolupráci.


Oslavy DNE ZEMĚ

zveřejněno dne 16. 4. 2021

Vážení rodiče,

v případě příznivého počasí půjdeme ve čtvrtek 22. dubna 2021 s dětmi na dopolední výlet do lesa. Svačina bude v 8:30 hod. Odchod ze školky bude v 9:00 hod. Prosím, přiveďte děti včas, s ohledem na testování.

Prosíme, aby děti měly s sebou batůžek s pitím, papírem a tužkou. Vhodné oblečení a obuv do lesa. Zvažte i náhradní oblečení na převlečení po návratu.

Děkujeme a těšíme se


Keramické tvoření

aktualizováno 29. 1. 2021

V měsíci únoru - březnu nebude z provozně - organizačních důvodů probíhat keramické tvoření.

Děkujeme za pochopení.


Dětský ples

uveřejněno dne 5. 2. 2021

Ve středu 17. 2. 2021 uspořádáme v naší MŠ dětský ples - taneční bál. Holčičkám na tento den můžete obléknout šaty, sukýnky, šperky, kabelku i střevíčky, aby se cítily jako princezny. Klukům košile, motýlka, či kravatu. 

Společně si zatančíme, zapíváme si, připravíme si slavnostní hostinu. Začínáme hned po svačině, proto prosíme, přiveďte děti již ráno takto ustrojené do třídy.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se, jak si s dětmi užijeme tento netradiční karneval.


AKTUALIZACE- Medvědova lyžařská akademie

aktualizováno dne 29. 1. 2021

Vážení rodiče,

z důvodu vládních opatření se ruší lyžování i v náhradním termínu 1. 2. - 5. 2. 2021. O dalších podrobnostech (jako náhradní termín, nebo úplné zrušení lyžování) budete informovaní prostřednictvím emailu od paní Karlíková ze Snowbear.

Děkujeme za pochopení.


Keramické tvoření

aktualizováno 8. 10. 2020

Keramické tvoření bude probíhat každý čtvrtek od 13:00 do 14:00.Začínáme 8. října

Děti budou rozděleny do dvou skupin, ty se budou po týdnu střídat. Na keramiku připravte dětem zástěru nebo pracovní triko.

Děkuji

1.skupina - lichý týden

 • Denisa Nováková
 • Karolína Smolíková
 • Sebastian Hrůza
 • Valerie Navrátilová
 • Matyáš Zadrobílek
 • Ondřej Černý
 • Matyáš Hruška

2. skupina - sudý týden

 • Denisa Dušková
 • Oliver Rejzek
 • Tomáš Täubner
 • Gabriel Orlovský
 • Laura Konečná
 • Jan Krudenc
 • Šárka Fišerová
 • Šimon Kosař

Medvědova lyžařská akademie

zveřejněno 19. 11. 2020

Vážení rodiče předškoláků (Dráčků 3. třída), nabízíme Vám možnost přihlásit své děti na lyžařskou akademii pořádanou Snowbearem v termínu 4. - 8. ledna 2021.

Přihlášení je možné do 30. 11. 2020

(zda bude volná kapacita autobusu - oslovíme děti ze 2. třídy Želviček dle věku od nejstarších).

Děkujeme

Základní informace a návod na přihlášení si můžete stáhnout zde:


Vánoční jarmark 

zveřejněno 23. 11. 2020

Vážení rodiče, milé děti,

k nastávajícím vánočním svátkům Vám všem přejeme hodně štěstí, radosti a mnoho hezkých chvil prožitých ve zdraví s vašimi blízkými. 

K naladění té správné předvánoční atmosféry, si pro Vás děti s pomocí učitelek připravily malé překvapení - v podobě VÁNOČNÍHO JARMARKU, který bude umístěn ve vstupní hale školky v termínu od 7. 12. do 18. 12. 2020.

Po celý příští rok 2021 Vám přejeme především pohodu a pevné zdraví.

Kolektiv Mateřské školy Slatina


Vánoční nadílka

zveřejněno 4.12.2021

v úterý 8.12.2020 v dopoledních hodinách k nám přiletí Ježíšek. Nadělí nám nové hračky i další dárky do školky. S dětmi si uděláme slavnostní den plný koled zábavy a her.

Kolektiv MŠ


Návštěva Mikuláše, anděla a čerta

zveřejněno 23. 11. 2020

Milí rodiče, 

ve čtvrtek 3. 12. 2020 dopoledne naší mateřskou školu navštíví Mikuláš za doprovodu anděla a čerta. Čertík někoho pozlobí, anděl pochválí, ale pro všechny děti je připraveno malé překvapení.

Začínáme ihned po svačině.

Účast rodičů vzhledem k epidemiologické situaci není možná. Mikuláš, čert a anděl bude z řad personálu školy.

Těšíme se


Výlet do lesa

zveřejněno 2.11.2020

Vážení rodiče, 

v případě příznivého počasí půjdeme ve čtvrtek 5. listopadu 2020 se všemi dětmi na dopolední výlet do lesa. Svačina bude v 8:00 hod. Odchod ze školky bude v 8:30 hod. Prosím, přiveďte děti včas.

Prosíme, aby děti měly s sebou batůžek s pitím. Vhodné oblečení a obuv do lesa. Zvažte i náhradní oblečení na převlečení po návratu. 

Děkujeme a těšíme se


Program ZŠ Sever - odložení termínu

zveřejněno 6.10.2020

Vážení rodiče, zákonní zástupci, 
vzhledem k současné epidemiologické situaci se první termín programu pro předškoláky "Výpravy s krtečkem na Sever" uskuteční v listopadu (pravděpodobně 11. 11. 2020). Konkrétní termín nám bude ještě potvrzen, abychom Vás mohli včas informovat.

Děkujeme za pochopení učitelé ZŠ Sever a MŠ Slatina


Setkání skřítků podzimníčků ve školce

zveřejněno 5. 10. 2020

Ve středu 21. října proběhne ve školce setkání lesních skřítků, začínáme ihned po svačině. Prosíme připravte dětem podzimní kostýmy k tématu (podzim, les, skřítkové, lesní zvířátka, houbičky apod.) a děti JIŽ TAKTO OBLEČENÉ V KOSTÝMECH PŘEDEJTE RÁNO DO TŘÍDY. Pro děti bude připravený program, přehlídka kostýmů, soutěže, hry, občerstvení a samozřejmě i odměny.

Děkujeme za spolupráci a těšíme na originální kostýmy.

Kolektiv MŠ Slatina


Pomáháme zvířátkům z ,,KRNAPu"

zveřejněno 11. 9. 2020

Milé děti, vážení rodiče. 

I letos nás zvířátka prosí o pomoc. A my jim pomůžeme! Budeme společně sbírat kaštany a žaludy, které potom předáme pánům myslivcům a ti je v zimě, jako velkou dobrotu, rozdělí zvířátkům do krmelců.

Vše co nasbíráte, noste prosím před garáž školky.

Děti bude určitě čekat také nějaká odměna, která bude zakoupena z finančních prostředků, které nám za sběr předají páni myslivci.

Děkujeme za spolupráci


Medové povídání

zveřejněno 14. 10. 2020

V pátek 16. 10. 2020 přijde za námi do školky pan včelař, který nám bude povídat o včelách. Následovat bude medová svačinka. Začátek je v 8:00 hod. Prosím přiveďte děti do školky včas.

Děkujeme


Fotografování dětí s vánoční tématikou

zveřejněno dne 29. 9. 2020

V pondělí 5. října proběhne od 8:00 hodin vánoční fotografování. V 8:00 hodin lze využít možnost focení se sourozenci s doprovodem rodičů, poté následuje fotografování jedinců po třídách. Prosíme přiveďte děti včas a již vhodně ustrojené do třídy.

Děkujeme


Divadlo v MŠ

zveřejněno 4. 9. 2020

V úterý 29. 9. 2020 děti shlédnou divadelní představení v MŠ pí Vavřinkové ,,Jak Jeníček zlobil".

Začátek v 8:30 hod. Svačina v 8:00 hod.

Prosíme přiveďte své děťátko včas. Děkujeme


Solná jeskyně

aktualizováno dne 11. 9. 2020

podzim 2020 - Havlíčkova ulice v Hradci Králové

5 x dvě hodiny 14. 9. - 18. 9. 2020

Odjíždíme v 8:30 hod. objednaným autobusem, svačina v MŠ v 8:00 hod.

Cena je 850 ,- Kč (600,- Kč 10 x vstup do jeskyně a 250,- Kč doprava za autobus)

Dětem dejte do batůžku pití v uzavíratelné láhvi, vhodné oblečení na převléknutí do jeskyně a 2 roušky v sáčku(pro případ potřeby). Ovoce děti dostanou z MŠ. Do jeskyně mohou děti pouze ve světlých punčocháčích, nebo světlých legínách, teplácích a bílých ponožkách.

Seznam přihlášených dětí do jeskyně:

 • 1. Dušková Denisa 
 • 2. Dušková Natálie
 • 3. Dvořák Dominik 
 • 4. Hrůza Sebastian 
 • 5. Konečná Laura 
 • 6. Kosař Šimon 
 • 7. Krudenc Jan 
 • 8. Máslo Kryštof 
 • 9. Matyáš Kryštof 
 • 10. Navrátilová Valerie 
 • 11. Nováková Denisa 
 • 12. Penkerová Sára 
 • 13. Rázlová Vanda 
 • 14. Rejzek Oliver 
 • 15. Škaloudová Adéla 
 • 16. Škaloudová Laura 
 • 17. Táglichtová Nikola 
 • 18. Täubner Tomáš 
 • 19. Tomášková Dominika 
 • 20. Zadrobílek Matyáš  

Odpolední loučení s létem

zveřejněno dne: 4. 9. 2020

V úterý 15. září zveme rodiče a děti na výlet za posledním buřtem. Společně se vypravíme pěšky, na kole, či koloběžce do Hradeckých lesů. 

Sraz bude od 15:45 do 16:00 hod. ve SVINARECH na konci ulice ,,K LESU"  u závory. Společná vyjížďka, či procházka po vyznačené trase Městskými lesy (viz. mapa) je dlouhá 2,3 km. V cíli si společně opečeme buřty. S sebou vše potřebné k opékání, pečivo, páreček, vidličky na opékání a dobrá nálada. Při mimoškolních akcích si za děti zodpovídají rodiče. Akce se bude konat pouze za příznivého počasí.

Těšíme se na Vás, kolektiv MŠ.


Celodenní výlet - Dráčkové

zveřejněno dne 8. 9. 2020

Vážení rodiče dětí ze 3. třídy,

ve ČTVRTEK 10. září pojedou DRÁČKOVÉ (3. třída) na celodenní výlet do vzdělávacího centra Botanicus u Lysé nad Labem.

Odjezd autobusu v 7:40 hod. ze zastávky MHD u MŠ. Prosíme, přijďte včas! (Možno děti předat i dříve ráno do školky). Prosíme dejte dětem s sebou batůžek s pláštěnkou, pitím se šroubovatelným uzávěrem, svačinou dopolední i odpolední. Obědvat budeme na místě. Pro tento den budou mít děti stravu ve školce odhlášenou.

Vybíráme 300,- Kč, po uskutečnění akce proběhne podrobné vyúčtování. Návrat do MŠ je plánován v 16:00 hod.